ارائه خدمات صدا درمانی در اصفهان برای بهبود وزوز گوش

ارائه خدمات صدا درمانی در اصفهان

خدمات صدا درمانی اصفهان توسط شنوایی سنجی و ماهان سمعک یکی دیگر از خدماتی است که توسط این مجموعه به شما مراجعین گرامی ارائه میشود؛ اکثر مردم درطول زندگی خود، حتی برای یک بار هم که شده، شنیدن صداهایی به حالت وزوز را در سر یا گوش خود تجربه کرده اند. یکی از مشکلات مهم و رایجی که امروزه افراد جامعه با آن درگیرند، وزوز گوش می باشد.
در واقع این موضوع باعث شده است روزانه افراد زیادی به کلینیک های مختلف نظیر شنوایی شناسی، گوش و حلق و بینی مراجعه کنند. آمارهایی وجود دارد که نشان می دهد پانزده درصد از جمعیت کل جهان، از مشکل وزوز گوش رنج می برند. پزشکان مجرب کلینیک ماهان سمعک با استفاده از تجهیزات پیشرفته آماده خدمت به بیماران گرامی و ارائه خدمات صدا درمانی اصفهان جهت بهبود وضعیت وزوز گوش می باشند.

به بیان دیگر وزوز گوش زمانی رخ می دهد که فرد هیچ درک و دریافت صوتی از منبع خارجی ندارد و نه تنها باعث آزار می شود بلکه منجر به عوامل مختلفی نظیر خشم، خستگی مفرط، اختلال در خواب و افسردگی خواهد شد. جالب است بدانید درمان قطعی وجود ندارد، ولی خدمات صدا درمانی در اصفهان یکی از راه های بسیار مفید برای کنترل وزوز گوش می باشد.

صدا درمانی چیست؟

صدا درمانی از تکنیک های بسیار مهم و کاربردی به شمار می رود که جهت رفع و بهبود بیشتر وزوز گوش و هرگونه عوارض ناشی از وزوز گوش به کاربرده می شود. برای کنترل و خنثی کردن وزوز گوش، باید از صداهای واقعی و خارجی کمک گرفته شود تا نتیجه تسکین بهتری را به همراه داشته باشد. همانطور که قبل تر اشاره کردیم، شاید با این روش درمان قطعی رخ ندهد اما صدا درمانی  برای بهبود وزوز گوش و آزاری که شخص تجربه می کند، تاحد زیادی موثر است. شنوایی سنجی ماهان سمعک اصفهان یک مجموعه معتبر در است که خدمات صدا درمانی اصفهان را به شما عزیزان ارائه میدهد.

برای اطلاع از تعرفه خدمات ما و خصوصا تعرفه صدا درمانی در اصفهان ، از بخش تماس با ماهان سمعک اطلاعات لازم را کسب کنید.

صدا درمانی چیست

صوت درمانی چیست

صوت درمانی چیست؟

صوت درمانی درواقع نوعی درمان موثر می باشد که می تواند مشکلات به وجود آمده بر آواگری در حنجره را تاحد زیادی بهبود ببخشد. حتی این روش درمانی نه تنها برای افراد درگیر این مشکل بلکه برای افرادی که به دنبال جلوگیری از ایجاد هرگونه اتفاق احتمالی هستن، می تواند مورد استفاده قرار گیرد.برای صوت درمانی روش های تمرینی متفاوتی وجود دارد که هرفردی متناسب با شرایط خود، امکان انتخاب دارد.
اختلال در صدا زمانی پیش می آید که فرد به صورت مداوم شاهد تغییر کردن صدای خود است. این درمان تمرینات متنوعی دارد که به برخی از آن ها در زیر اشاره می کنیم:

 • یکی از تمرینات مهم و کاربردی، استفاده از دیافراگم برای زمانی که تنفس زیاد نیاز است.
 • برای جلوگیری از تنش یا کاهش آن، تمرینات آرامش می تواند کمک کننده باشد
 • ورزش عضلات فک و یا همان دهان شما، مانند خمیازه یا جویدن می تواند تاثیرگذار باشد.
 • از تمریناتی که حرکتی هستند هم می توانید برای بهتر شدن وضعیت بدن خود استفاده کنید.

روش های صدا درمانی در اصفهان بر روی چه مکانیزم هایی اثر می گذارند؟

پوشش: بدین معنی که باید بیمار را در شرایطی با سروصدای بسیار زیاد قرار داد که این صداها توانایی پوشش صدای وزوز گوش را داشته باشد و به طورکلی و یاحتی جزئی بیمار صدای وزوز را حس نکند.
ایجاد عادت: وزوز گوش باید برای بیمار طبقه بندی شود تا به نوعی به مغز او کمک شود تا این صدا را، صدایی غیر مبهم برداشت کند.
تعدیل عصبی: اگر از یک صدای مخصوص استفاده شود می توان بیش فعالی عصب را که عامل اصلی صدای وزوز گوش است، تا حد زیادی کاهش داد. در این زمینه دستگاه های متعددی با سطح مختلف صدا وجود دارد که اثر بخشی آن ها صددرصد است.
ایجاد حواس پرتی: جهت منحرف کردن بیمار موردنظر از وزوز گوش باید توجه شخص را صدای خارجی اطراف جلب کند.

چه روش هایی برای درمان و مدیریت وزوز گوش وجود دارد؟

 • روش روانشناختی و مشاوره گرفتن یکی از راه حل های موثر است.
 • لیزردرمانی می تواند کمک کننده باشد
 • بازخورد عصبی
 • طب سوزنی
 • تحریک کردن الکتریکی گوش و همچنین عصب شنوایی بسیار مفید است.
 • تحریک مغناطیسی به وسیله جمجمه
 • صوت درمانی و صدادرمانی در اصفهان

برای اطلاع از تعرفه صدا درمانی در اصفهان میتوانید از بخش تماس با ماهان سمعک اطلاعات لازم را کسب کنید.

درمان وزوز گوش چیست

چه عواملی باعث ایجاد وزوزگوش می شود؟

موارد بسیاری باعث وزوز گوش می شود که معمولا اختلالات دستگاه شنوایی می باشند.ازجمله این اختلالات می توان به سرومن موجود در مجرای گوش، مشکل پرده تمپان و همچنین بیماری های مربوط به گوش میانی اشاره کرد. از دیگر عوامل می توان اختلالات گوش داخلی و عصب شنوایی را نام برد که اختلال گوش داخلی شامل مواردی نظیر هیدروپس آندولنفانیک و منیر، پیرگوشی، احتمال پاره شدن مجرای نیم دایره ای و… می شود.
درکنار اختلالات شنوایی، عوامل دیگری مانند اختلالات روانشناختی و افسردگی و یا بیماری های متابولیک مثل اختلالات عروقی، کمبود ویتامین ها، دیابت و کمبود مواد معدنی هم باعث ایجاد وزوز گوش می شود. البته به خاطر داشته باشید که اختلال در دهان، فک یا صورت هم می تواند منجر به وزوز گوش شود.

جمع بندی

باتوجه به توضیحاتی که در این مقاله ذکرشده، باید به این نکته توجه کنید که برای درمان وزوز گوش یا تینیتوس قبل از هرچیز، تشخیص دادن علت احتمالی آن در اولویت است. زیرا دلایل متعددی برای ایجاد این بیماری وجود دارد. یادتان باشد درصورتی که وزوز گوش برای مدت کوتاهی احساس شود، جای نگرانی نیست و به احتمال زیاد بعد از مدت کوتاهی رفع می شود. اگر قصد بهبود وزوز گوش خود را با استفاده از روش صدا درمانی اصفهان دارید ما به شما مجموعه تخصصی ماهان سمعک را پیشنهاد میکنیم. ماهان سمعک اسپادان از بهترین مراکز درمانی اختلالات گوش و شنوایی و صدا درمانی در اصفهان است.

اطلاعات تماستماس فوریمحصولاتنوبت دهی